Kargo, İade ve Teslimat

KARGO, TESLİMAT VE İADE KOŞULLARI

Anlaşmalı kargo firması:

Gönderimlerimiz standart olarak Yurtiçi Kargo aracılığı ile yapılmaktadır. Teslimatlar hafta içi gerçekleştirilir, Cumartesi-Pazar gönderim ve dağıtım istisnai durumlar hariç yapılmamaktadır.

 

Değişim ve İade

İade edilecek ürünler, faturanın sizde olan nüshası ile birlikte gönderilmeli, ilgili kargo firmasına iade kodu ile teslim edilmelidir.

Farklı kargo firmasından gelen iadelerin kargo bedeli göndericiye ait olacaktır.
 

Almış olduğunuz ürünün ambalajını açmadan/tahrip etmeden/bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürün iadesi için müşteri bilgilerinizle sisteme girip sipariş detay bölümündeki ' SİPARİŞ İPTALİ ' Linkini kullanabilirsiniz.

Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.

Havale iadeleri 2 iş günü içinde Kredi Kartı iadeleri 3 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.

Kişiye özel olarak hazırlanmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

Kargo

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Web sitesinde gördüğünüz ürünlerin renkleri gerçekte 'ye kadar farklılık gösterebilir. Farklılık ile ilgili şirketimiz ya da ana üretici sorumlu tutulamaz.

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.

Kargo firması adresinizde olmamanız durumunda siparişinizi şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakır.3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden almazsanız siparişiniz iade edilir.
İade edilen kargonun tekrar sevkini istiyorsanızinfo@larimoonn.commail adresinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kargoyu teslim alırken dikkat edilmesi gereken hususlar


Kargonuzu teslim alırken dış görüntüde bir sorun varsa.Paketi elinize aldığınızda kırık parça sesi paket üzerine bulaşmış sıvı, ambalajın üzerinde herhangi bir noktada ezilme görürseniz kesinlikle  kargo görevlisi nezaretinde açıp, içeriği kontrol etmelisiniz.
 

Kargo paketinde, ürünün kendisinde hasar varsa kargo görevlisinden ‘’Hasar tespit tutanağı’’düzenlemesini talep ediniz. Tutanak düzenlenmeden kargo teslim fişini imzalamayınız. Kargo teslim fişine atılan imza ürünü eksiksiz ve sağlam olarak teslim aldığınız anlamına gelmektedir. Aksi takdirde hasarlı ürünü iade kabul etmemiz mümkün değildir.
 

Durum tespit tutanağı düzenlemek isterlerse kabul etmeyiniz, durum tespit tutanağı kesinlikle hasar tespit tutanağı yerine geçmez.
 

Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra, kargoyu teslim almazsanız müşteri hizmetlerimize durumu bildirmeniz gerekmektedir.
 

Hasarlı ürünü tutanak ile birlikte teslim almadan kargo ile geri gönderin.

Teslimatsüresi

Siparişinizdeki tüm ürünler sipariş tarihini takip eden 1-3 iş günü içerisinde kargoya verilir. Mesai saatlerimiz hafta içi 09:00-19:00 arasıdır. Resmi tatil ve haftasonları verdiğiniz siparişler takip eden iş gününde kargoya verilecektir.

 

Sipariş takibi

Sipariş takibi için gerekli kargo takip numarası, ürünlerin kargoya verilişinden sonra size e-posta ile bildirilecektir. Kargo takip numaranızın mailinize gelmemesi durumunda spam kutunuzu kontrol etmenizi rica ederiz.